Všechny aktuality

Ve Vodním domě vznikaly hadcové ozdoby a šperky

aktuality

2.10.2018

Na hadcovém podloží roste endemická, kriticky ohrožená rostlina kuřička smejkalova. O hadci, kuřičce a dalších chráněných druzích se mohli návštěvníci více dozvědět během dvou botanických vycházek, kterými provázela RNDr. Hana Pánková, Ph. D. z Botanického ústavu Akademie věd ČR.

V průběhu workshopu si návštěvníci mohli prohlédnout jak neopracovaný hadec, tak vybroušené korálky, kterými pak zdobili drátkované ozdoby. Vyráběli se tradiční rybky, vážky, ale i ptáčci a vznikly také dva unikátní květy kuřičky a několik párů náušnic.

Akce proběhla v rámci projektu LIFE for Minuartia - Život pro kuřičku (LIFE15NAT/CZ/000818), který je realizován s finančním příspěvkem Evropské unie, programem Life a s finančním příspěvkem Ministerstva životního prostředí ČR. Pořádání akce podpořil Středočeský kraj.

Děkujeme lektorkám i návštěvníkům za příjemně strávený den a budeme se těšit na konec října. Chystáme totiž další akci spojenou s prohlídkami hráze pro veřejnost. Sledujte náš web a dozvíte se brzy další podrobnosti.

Více fotek najdete ve fotogalerii.

Autor: Mgr. Kateřina Zemanová, DiS.
Kategorie: proběhlo
Projekt: LIFE pro kuřičku